Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu

şanlıurfa valiliği logo,  şanlıurfa valiliği logosu, urfa valiliği logo , urfavaliliğilogo , şanlıurfavaliliğilogo , sanliurfa logo şanlıurfa 63 urfa haber sitemizde bulabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu

şanlıurfa valiliği logo,  şanlıurfa valiliği logosu, urfa valiliği logo , urfavaliliğilogo , şanlıurfavaliliğilogo , sanliurfa logo şanlıurfa 63 urfa haber sitemizde bulabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
16 Temmuz 2019 - 09:07

şanlıurfa valiliği logo, şanlıurfa valiliği logosu, urfa valiliği logo , urfavaliliğilogo , şanlıurfavaliliğilogo , sanliurfa logo şanlıurfa 63 urfa haber sitemizde bulabilirsiniz.

Yeni Logonun Hikayeside var Logodaki Yuvarlak Dünya’nın merkezinde ima ediyor, direkler Göbeklitepe ve Urfa Kalesini andırırken ortasındaki işaretler ise Balıklıgöl’ü andırıyor.

 

Şanlıurfa Valiliği Logosu 16 Şubat 2018 Tarihinde değişti

Şanlıurfa Valiliğinin Logosu Değişti.Yeni Logo Şanlıurfa Valiliği’nin kurumsal kimliğinin temel taşı denebilecek yeni logosu, Şanlıurfa’nın önemli miraslarının hikayesini anlatıyor. Logoda bulunan iki direk Göbeklitepe'yi, ortadaki balık Şanlıurfa’nın meşhur Balıklıgöl’ünü sembolize ediyor. Logonun merkezinde bulunan daire ise dünyayı, Şanlıurfa’nın kültürel zenginliği ile dünyanın merkezinde bir kent olduğunu vurguluyor. Bir kurumun kendini ifade etme biçimi olan kurumsal kimliğin, kurumun yaşam eğrisinde amaçları doğrultusunda hareket ederken, markayı her alanda temsil edecek olan materyallerin tümü olduğuna işaret eden Şanlıurfa Valisi Erin, markalaşmak isteyen bir kurumun mutlaka küçük parçaların mutlak ve istikrarlı bir bütün oluşturduğu kurumsal kimliğe sahip olması gerektiğini söyledi. Kurumsal kimlikteki istikrarın, kurumun iç ve dış organizasyonlardaki güven duygusunu pekiştirdiğini, iç birimlerde motivasyon ve kuruma bağlılık, dış iletişim ve organizasyonlardaki başarıyı yakalamakta büyük rol oynadığını ifade eden Erin, “Bu anlamda Şanlıurfa Valiliği’ne kazandırılmış olan kurumsal kimlik çalışması, öncelikle kurum yapısının sağlamlığını ve devamlılığını pekiştirirken, şehri bir marka haline dönüştürecek, gerek ulusal anlamda gerek uluslararası anlamda Şanlıurfa’nın sesi ve rehberi olacaktır. Kurumsal kimlik çalışması her alanda şehrin imajıyla ilgili bir bütünlük algısı kurarken, hedeflenen imajı halkımıza ve kentimizi ziyaret eden insanlara anlatacaktır” dedi.

Şanlıurfa’nın, tarihinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent olarak zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu hatırlatan Erin, “Bu kültürel miras, şehrin turistik açıdan oldukça ziyaret edilen ve merak edilen gözde bir yer olmasını sağlamaktadır. Kentlerin barındırdığı güzelliklerin, tarihi ve kültürel dokuların varlığının önemi ancak iyi ve etkili bir iletişimle insanlara aktarılabilir. Şehrin kurumsal kimliği, ziyaretçi turistlere Şanlıurfa’yı daha iyi anlatmaya ve bu kapsamda imajın geniş coğrafyalarda en iyi şekilde temsil edilmesine sağlamaya yarayacaktır. Bunun sonucunda, şehrin ziyaretçi sayısı artacak, artan sirkülasyon şehrin ekonomisine olumlu katkılar sağlayacaktır. Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Valiliği kurumsal kimlik kılavuzuna, www sanliurfa gov tr adresindeki "kurumsal" bağlantısından ulaşılabilir.

Şanlıurfa Valiliği Logosunun Hikayesi

Medeniyetlerin ayak izidir Urfa. Kültürlerine sıkıca bağlı, yüreği sıcak insanların özenle koruduğu bir mirası vardır kentin her kösesinde. Maharetli ellerin dövdüğü sislerde, tat bulan kebabı vardır mesela. Devirler öncesi bir şehirdir Urfa. En eskiden eskidir Göbekli Tepesi. İlklerin şehridir, inancın doğduğu yerdir Urfa... Dünya medeneyitlerini bağrında barındıran, simgeleşmiş bir toplumun toprağıdır Urfa. Bu yüzdendir daire içerisinde dünyayı simgeleyen kesişim çizgilerinin olusu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum