ŞUTSO Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 125’inci yılı etkinlikleri kapsamında ŞUTSO 125. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu.

ŞUTSO Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 125’inci yılı etkinlikleri kapsamında ŞUTSO 125. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu.

ŞUTSO Hatıra Ormanı Oluşturuldu
28 Kasım 2019 - 09:56

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 125’inci yılı etkinlikleri kapsamında, “ŞUTSO 125. Yıl Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Yaklaşık 100 dönüm arazi üzerine konumlanan ŞUTSO Hatıra Ormanı’na, 10 Bin adet fidan dikildi.

ŞUTSO tarafından 125. yıl etkinlikleri kapsamında, gelecek nesiller için daha yeşil bir Şanlıurfa çerçevesinde ağaçlandırma çalışması yapılarak bir hatıra ormanı oluşturuldu. Diyarbakır Yolu üzeri, Yedikuyu Mahallesi mevkiinde yaklaşık 100 dönüm arazi üzerine oluşturulan hatıra ormanında gerçekleştirilen temsili fidan dikim törenine; ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Direkçi, M.Sait Aydın, Meclis Üyeleri Ahmet Önkol, A.Kadir Dolap, Mehmet Karademir, E.Sabri Akaltun, Serhat Karadağ ile personel katıldı. Maliyeti ŞUTSO tarafından karşılanan ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje çerçevesinde alanın fidan dikimi ve bakımı Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda sağlandı.

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  “Geleceğimiz olan genç nesillere de yaşadığımız coğrafyayı en iyi şekilde miras bırakmayı hedefliyoruz. Bugün diktiğimiz fidanlar, yarın ağaçlara dönüşecek ve daha yeşil bir Şanlıurfa bırakmak adına çorbada tuz misali bir katkı olacak. Biz ŞUTSO olarak gelecek nesillere ekonomik anlamda yol gösterecek vizyonlar üretmek için var gücümüzle çalışırken, ilimizin yeşillenmesi için yaptığımız bu hatıra ormanı da büyük bir anlam kazanmış olacaktır.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum