TÜMSİAD Şanlıurfa Kuveyt ve Katar'a İş Gezisi Düzenledi

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi heyeti bu hafta da Küveyt ve Katar’a iş gezisi düzenledi Başkan M.Sadık SADE Gönül coğrafyamızda ayak basmadık yer bırakmayacağız.Dedi

TÜMSİAD Şanlıurfa Kuveyt ve Katar'a İş Gezisi Düzenledi

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi heyeti bu hafta da Küveyt ve Katar’a iş gezisi düzenledi Başkan M.Sadık SADE Gönül coğrafyamızda ayak basmadık yer bırakmayacağız.Dedi

TÜMSİAD Şanlıurfa Kuveyt ve Katar'a İş Gezisi Düzenledi
28 Aralık 2019 - 21:29

Geçtiğimiz hafta Irak’a giderek çeşitli görüşmeler yapan ve anlaşmalara imza atan TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi heyeti, bu hafta da Kuveyt ve Katar’a iş gezisi düzenledi.Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak’ı da ziyaret eden heyet, özellikle Türkiye’deki emlak yatırımları ve diğer ticari konularda işbirliklerine imza atacaklarını söyledi.Başkan M.Sadık SADE, “Gönül coğrafyamızda ayak basmadık yer bırakmayacağız”

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Küveyt ve Katar’a iş gezisi düzenledi. Geçen hafta da Irak’a gezi düzenleyen heyet başta gayrimenkul yatırımları olarak tüm ticari konularda birlikte çalışma konusunda görüşmeler yapıldığını belirtti.

Küveyt’de Türkiye’ye ve Türklere karşı aşırı bir ilgi ve hoşgörü olduğuna dikkat çeken TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Küveyt’in Türkiye’de en fazla emlak yatırımı yapan yabancı ülke olduğunu söyledi. Zaten Küveytli bir iş adamı ile birlikte Şanlıurfa’da site yaptıklarını bildiren Başkan Sade, Türkiye’ye yeni iş fikirleri ve ortaklıklar konusunda eli dolu olarak dönmeyi hedeflediklerini belirtti. Başkan Sade sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte Irak’ın Musul kentine iş gezisi düzenlemiştik. Oldukça verimli ve somut gelişmelerle dolu bir gezi gerçekleştirdik. Şimdi de Küveyt ve Katar’a temaslarda bulunmak üzere geldik. Çok güzel karşılandık ve çok iyi ağırlanıyoruz. Zaten Türkiye’den geldiğinizi söyleyince bütün kapılar ardına kadar açılıyor. Özellikle Büyükelçimiz Sayın Ayşe Hilal Sayan Koytak hanımefendinin himmet ve gayretleri Küveyt’lilerin Türkiye’ye olan ilgisine çok önemli katkılar sunmuş. Bir Türk iş adamı olarak kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. TÜMSİAD olarak ilkemizin somut ve takip olduğunu sıklıkla ifade ediyoruz. Geçen hafta Irak’tan nasıl somut gelişmelerle döndüysek, şimdi de Ortadoğu turumuzdan aynı şekilde dönmek istiyoruz. Biz Şanlıurfa Şubesi olarak zaten Küveyt’li iş adamları ile ortaklık çalışmalarını başlattık. Şanlıurfa’da büyük bir siteyi birlikte yapıyoruz. Bu Şanlıurfa’da emlak piyasasında yabancı ortakla gerçekleştirilen ilk yatırım faaliyetidir. Ayrıca burada yatırım yapan Türk firmalarını da ziyaret ediyoruz. İnşallah Türkiye’ye yeni yatırımlarla döneceğiz”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum