Ülkeyi İdare Edenler Yeni Reçeteler Ortaya Koymalı

Demokrat Parti Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Polat ülkeyi idare edenler yeni reçeteler ortaya koymalı.Dedi

Ülkeyi İdare Edenler Yeni Reçeteler Ortaya Koymalı

Demokrat Parti Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Polat ülkeyi idare edenler yeni reçeteler ortaya koymalı.Dedi

Ülkeyi İdare Edenler Yeni Reçeteler Ortaya Koymalı
25 Haziran 2019 - 14:07

Demokrat Parti Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Polat; ülke çok süratli ekonomik çöküşe doğru gidiyor ülkeyi idare edenler artık boş işlerle zaman geçirmeyerek ekonomi için yeni reçeteler ortaya koymalı. DP Şanlıurfa İl Başkanı Polat sosyal medyada yaptığı paylaşımda; 17 yıldır yeni fabrikalar açılmadı aksine olanlarda ya satıldı, ya da kapısına kilit vuruldu. Üretemedik sadece ithal ettik ve borçlandık. Vatandaş bankalardan, bankalar yurt dışı piyasalardan yüksek faizle borçlandı. Devlet ise iç ve dış borçlanmada her dönem miktarı artırdı.

Artırdığı bu paraları çiçeklere, ağaçlara, lüks binalara, lüks araçlara, lüks helikopterlere ve uçaklara verdi. Üret tasarruf et ve tüket olması gereken denklem ' tüket paran yoksa borç al ' denklemine dönüşen ekonomi nihayet çöktü. Devletin iç ve dış borcu tavan yaptığı gibi vatandaşlarımızın da bankalara olan borcu katlanarak artıyor. Vatandaşlarımızın bankalara ve tüketim finansman şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 521, 5 milyar liraya ulaşmış. takibe alınan borç ise 20,5 milyarı bulmuş.

Bu borcun 413, 9 milyar lirası tüketici kredilerinden oluşuyor. 107, 6 milyar lirası da kredi kartlarından oluşuyor. Vatandaşlar bu yıl 0cak - nisan döneminde bankalara toplam 24. 9 milyar faiz ödemiş. Vatandaşlarımız akp iktidarında hep faiz lobisine çalışmış.

Yani akp iktidara geldiği günden Nisan 2019 kadar bankalara ödediği faiz 471,7 milyarı aşmış. Devletin ödediği faiz bunun çok çok üstünde zaten. 2002 ' de akp iktidar olmadan önce milletin kredi kartı borcu 6 milyar 605 milyondu varın artık siz düşünün.

Millet ve ülke uçuruma gidiyor ülkeyi yönetenler hala bunun farkında değil pes doğrusu işte bunun için İstanbul' da Osmanlı tokatı yediler.eğer hala akıllanmasalar bu tokat daha şiddetli olacak ve sıfırlanırlar. Şanlıurfa 63 Urfa Haber - Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum