Urfa'daki Tüm Acenteler Bir Oldu

Şanlıurfa Sigorta Acenteler Derneği ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan Urfa’da ki tüm acenteler bir olduk, tek derneğimiz var.

Urfa'daki Tüm Acenteler Bir Oldu

Şanlıurfa Sigorta Acenteler Derneği ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan Urfa’da ki tüm acenteler bir olduk, tek derneğimiz var.

Urfa'daki Tüm Acenteler Bir Oldu
26 Haziran 2019 - 00:34

Şanlıurfa Sigorta Acenteler Derneği Başkanı Nihat Fırathan 13 yıldır sigorta sektöründeyim Suruç’ta hizmet veriyoruz, 2014 yılında dernek başkanı olmam sebebiyle Şanlıurfa’da yaşıyorum.

 Derneğimiz 2003 yılında Mehmet Selim Balıkçının başkanlığında kurulmuş olup Şanlıurfa Sigorta Acenteler Derneği adı altında kısa adı ŞURSAD ismi ile faaliyet sürdürmektedir. Biz de 2014 yılında geldiğimiz de faaliyetleri sürdürmeye çalışıyoruz. Bu benim 2. Dönemim, ikinci kongremizi 2018 Eylül ayında yaptık iki liste ile çıktık. Birlik ve beraberlik içinde çok güzel bir seçim oldu. Farkla tekrar başkan olduk, yeni gençlerden oluşan bir yönetimle görevimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Amacımız birlik ve beraberliği sağlamak, özellikle Şanlıurfa’da bulunan sigorta sektöründe ki arkadaşlarımızın sorunlarını dile getirmek, onlara bir rehber olmak, bununla ilgili finansal projeleri yukarı bildirmek. Amacımız her zaman özellikle ve özellikle birlik ve beraberliği sağlamak adına kurulmuş olan bir dernektir. 2014 yılından beri sosyal etkinlikler yaptık, Türkiye’de bulunan derneklerin başkanlarını Urfa’ya davet edilmesi ile, sıra geceleri yapılmasıyla, sektörümüzde ki arkadaşlarımızı motive etmek amacıyla etkinlikler yapmak gibi etkinliklerimiz oldu. Şuan birlik ve beraberliğimizi sağladık, Şanlıurfa’da ki tüm acenteler bir olduk, tek derneğimiz var. Hedeflerimiz, bütün acentelerimizi ziyaret etmek, sorunlarına çözüm bulmak, acentesi olmayan arkadaşlarımıza derneğimiz aracılığıyla anlaşıp acenteler vermek. Yılda iki sefer sıra gecesi etkinlikleri düzenlemek, ramazan aylarında iftar programları düzenlemek. Sektörümüzü daha güzel bir yere getirebilmemiz için çalışmalar yapmak, projeler üretmek. Bununla ilgili tabiki devletimizden yardımlar bekliyoruz, devletimizin yardımları olmadan biz projelerimizi üretemiyoruz. İnşaallah kısa sürede derneğimizi daha güzel yerlere getirmek, sigortacılığı daha güzel yerlere getirmeye çalışmak. Biliyorsunuz derneğin herhangi bir yaptırım gücü yok, her hangi bir gelir kaynağı da yok, üyelerden alınan aidatlardır zaten o aidatlar da toplanmıyor. Kendi cebimizden harcıyoruz, derneğimizin tek sorunu maddiyat eğer maddi yönden bir sıkıntımız olmamış olsa derneğimiz daha güzel yerlere gelir ve insanların sorunlarını daha da güzel bir şekilde çözümlendiririz çünkü her şeyin başı paradır. Dedi. Şanlıurfa 63 Urfa Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum