Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor

Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor Şanlıurfa Milli Eğitim ile İş Kur alımları 23 Eylül 2019 tarihlerinde başlayıp 27 Eylül 2019 tarihinde sona erek.

Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor

Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor Şanlıurfa Milli Eğitim ile İş Kur alımları 23 Eylül 2019 tarihlerinde başlayıp 27 Eylül 2019 tarihinde sona erek.

Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor
20 Eylül 2019 - 15:19

Urfa MEB'de İş Kur Alımları Başlıyor Yapılan Açıklamada, 2019 yılında İl Müdürlüğümüz ile ilçe Milli eğitim Müdürlükleri işbirliğinde düzenlenecek olan TYP kapsamında ilimize tanınan kontenjan okulların temizliği için 2000 kişi, Okulların güvenliği için ise 514 kişidir.

- TYP’lere başvurular 23.09.2019 Pazartesi günü başlayıp, 27.09.2019 Cuma günü saat 24:00'da sona erecek şekilde 5 gün olacaktır.

- TYP’lerde noter kura çekim tarihleri: 01.10.2019 ile 04.10.2019 tarihleri arasında planlanmıştır.
TYP’lerde noter kurasında isimleri ASİL olarak çıkanlar için program başlamadan önce GBT (Güvenlik incelemesi) yapıldıktan sonra başlatılacaktır.

- TYP’lerin başlangıç tarihi, 21.10.2019, bitiş tarihi 30.06.2020’dır.- Katılımcılar Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda çevre temizliği ve okulların güvenliği işlerinde 9 ay süre ile istihdam edilecektir.

- TYP’lerde erkeklerde öncellikle 35 yaşından büyük bireyler alınacaktır. Güvenlik alımında yaş sınırı olmayıp güvenlik sertifikası olma şartı aranacaktır. Bayanlarda, eski hükümlülerde ve engellilerde yaş sınırı bulunmamaktadır.

- Seçim yöntemi; asil ve asillerin en az yarısı kadar yedekler de ‘’%100 Noter Yöntemi’’ ile olacaktır.

- Katılımcı adayları, başvuru başlangıç tarihi aynı gün olan TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapabilir.

- Başvuru esnasında “ SGK’lı olarak çalışıyor” uyarısı veren kişilerin en son çıkış bildirgesini alarak TYP servisine gelmesi gerekmektedir. - Herhangi bir TYP’ye müracaat edip değiştirmek isteyen veya iptal etmek isteyen kişilerden dilekçe alınarak işlem yapılması gerekmektedir. Dilekçelerin üzerine kurşun kalem ile danışmanın ismi yazılarak evrak kayıttan geçirilmelidir.

- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; * Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

TYP HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye  katılamaz. (Programa seçilen katılımcı adayları, SGK, Aile ve Sos.Pol.İl
Md.lüğü veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan alacakları hane halkı gelir durumunu gösterir belgeyi diğer evrakları ile birlikte yükleniciye teslim edeceklerdir.)

* Noter kurası sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.

- Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

- Seçim yöntemleri sonrası oluşan listeler nihai liste olmayıp, gerekli inceleme ve kontrol işlemleri (güvenlik soruşturması, SGK v.b.) sonrasında kesinleşecektir.

- Başvurular; İl Müdürlüğümüz ile Akçakale, Siverek ve Viranşehir Hizmet Merkezlerimizden şahsen yapılabileceği gibi, Kurum internet sitemizden de gerçekleştirilebilecektir.İfadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum