Urfalılar Kıbrıs Seferleri İle İlgili Ne Düşünüyor

Urfalılar Kıbrıs Seferleri İle İlgili Ne Düşünüyor

Şanlıurfalı Vatandaşlarlardan Bilal Birdağ, Sinan Kırmızıgül, İbrahim Boz, Hekim Öğüş,Adem Şelek,Selahattin Baykuş,Dilek Gül,Safiye Ağıt Şanlıurfa 63 Urfa Haber’e Kıbrıs-Urfa seferleri ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

05 Şubat 2019 - 09:21 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 - 09:45

Şanlıurfalı Vatandaşlarlardan Bilal Birdağ, Sinan Kırmızıgül, İbrahim Boz, Hekim Öğüş,Adem Şelek,Selahattin Baykuş,Dilek Gül,Safiye Ağıt Şanlıurfa 63 Urfa Haber’e Kıbrıs-Urfa seferleri ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

Bilal Birdağ; Evet uçak seferleri yetersiz aktarmalar olduğu için sıkıntı yaşıyoruz. Hava alanımızın yeri malum ara ara rötar yapıyor uçuş yok olan uçuşlarda rötar yaptığı için sıkıntı yaşıyoruz yetkililer en azından bu konuda uçuşları çoğalta bilirler ve ye farklı alternatifler deneye bilirler diye düşünüyorum. Şehirlerarası yolculuklarda da fazla uçuşlar olmadığı gibi yurt dışına da haliyle yok bu konu da biran önce bir şeyler yapılsa çok güzel olur birçok insan mağdur oluyor bu konuda yetkililerin ilgilenmesi gerekiyor biz sadece dile getire biliyoruz.

Sultanoğlu; Kıbrıs’a yok umreye gitmek isteyenler için sefer yok kışın hava şartları da uygun değil bazen biz direk seferler istiyoruz aktarmalı gitmek istemiyoruz birçok yere ve ile aktarmalı gidiliyor İstanbul ve Ankara dişin da her yere aktarmalı gidiliyor biz direk seferler istiyoruz. Şanlıurfa itilmiş bir şehir büyükşehir olmuş ama birçok konuda mahrum.

Sinan Kırmızıgül; Geçen günlerde benim bir misafirim vardı gönderecektim memleketine uçak seferlerini sorduğumuzda iki gün yok dediler uçağımız Şanlıurfa maalesef sahipsiz bir memleket bundan dolayı da her şeyden geri kalıyor başta olanlar biraz utansınlar memlekete sahip çıksınlar 12-13 tane milletvekili çıkartıyoruz Urfa da bir tanesi memlekete sahip çıkmıyor yeri geldiğinde de çıkıp biz Urfa’nın millet vekiliyiz diyorlar, yerlerinde otursunlar meclise gidip kalabalık yapmasınlar.

İbrahim Boz; Bunun çok yanlış olduğunu düşünüyorum ben ilerde Kıbrıs’a üniversiteye gideceğim zaman Ankara’ya, Adana’ya, İstanbul’a aktarma olarak gitmek istemiyorum direk olarak Kıbrıs’a uçmak istiyorum üniversiteyi orda okumak nasip olursa.

Hekim Öğüş; Bu yanlış tabi Urfa’dan direk olsaydı bizim için daha iyi olurdu, yarın öbür gün orda üniversite okursak ya da gezmek için gitmek istersek buradan direk gidersek daha iyi olur başka şehre gidip yol çilesi falan çekeceğimize buradan gitmek daha iyi olur.

Adem Şelek; Amcam birkaç yıl önce ora da askerdi Kıbrıs’a gitmek için buradan Antep’e gider oradan da Kıbrıs’a giderdi yorucuydu. Urfa’nın adı büyükşehir ama Kıbrıs’a gitmek için daha Antep’e gidiyoruz bizim için büyük zorluk. Bizim oraya giden öğrencilerimiz var, onlar daha önemli hem bütçe konusun da, asker konusunda çok önemli değil ona her türlü yardım olur ama öğrenci için buradan Antep’e git oradan Kıbrıs’a git yorucu bir iş olur. İsminin büyükşehir olması ve hava alanının gelişmemesi birbiri ile örtüşmüyor. İnşallah gereken yapılır.

Selahattin Baykuş; Doğunun kültürüne bakarsak yenilik önce batıya gelir, batıdan sonra doğuya gelir daha buraya gelmesine 10-15 yıl falan sürecek yani uçak seferlerinin buradan direk Cyprus Kıbrıs’a olmamasının tek bir açıklaması var oda Urfa’nın doğu şehirlerinin biraz geride kalmış olması buda tamamen baştakilerin suçudur

Dilek Gül; Araştırma varsa doğrudur hava alanı yetersizlikleri var yaşamış biri olarak mağdur kalmışım inşallah düzelir.

Safiye Ağıt, Bu Urfa’nın gelişmemiş seviyede olduğunu gösteriyor Urfa Türkiye deki 81ilinden daha düşük bir seviyede olduğunu gösteriyor hem okuma oranı hem kültür olarak bunu da ona bağlaya biliriz. Eğitim ve ekonomi oranı düşük olduğu için teknolojik gelişmeler alt seviyede olduğu için seferler yetersiz dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ALİ çiftçi
  6 ay önce
  Çoçuklarmiz kirbis ünversitesi okuyorlar ama dışlarlar açılmamak istiyor 15 bin kirbisa ne yaziki kimse bunu görmüyor
 • karacık
  6 ay önce
  Bir kaç ay önce yine bir gazetenin yorum kısmında yazmıştım. Kıbrısta okuyan öğrencilere yönelik bir envanter çıkarılsın bakalım kaç tane urfalı varmış..? Kıbrısa sürekli değil sadece kayıt zamanı ilk dönem sonu başlangıcı birde okulların bitiş tarihine denk gelen tarihi baz alsınlar urfalıyım Gaziantepe Diyarbakıra Adanaya Ankaraya neden gitmek zorunda kaliyoruz..Yetkililerden bir öğrenci velisi olarak güzelim urfam için ŞANLIURFA....KIBRIS'a direk uçuşu ilgili talebimiz var Saygılarımı sunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi