İsmail Yavuz MKYK Üyeliğine Seçildi

Yeniden Refah Partisinin 1. Olağan Büyük Kongresinde Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz Genel Merkez MKYK üyeliğine seçildi

İsmail Yavuz MKYK Üyeliğine Seçildi

Yeniden Refah Partisinin 1. Olağan Büyük Kongresinde Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz Genel Merkez MKYK üyeliğine seçildi

İsmail Yavuz MKYK Üyeliğine Seçildi
19 Kasım 2019 - 13:55

Yeniden Refah Partisinin 1. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda, 81 ilden delegelerin katılımıyla gerçekleşti.Şanlıurfa il teşkilatları olarak 20 otobüs 1000'i aşkın kişiyle katıldığı kongrede Dr. Fatih Erbakan genel başkanımız seçildi. Kongrede Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz Genel Merkez MKYK üyeliğine seçildi. Salona sığmayan onbinlerce kişi salonun dışından dev ekrandan kongreyi takip etti.
 
Kongre'de kürsüye çıkan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan "Bu salon Milli Görüş devri kapandı diyenlere verilecek en güzel cevaptır. Bu salon büyükleri küçülten, küçükleri büyülten sirk aynası medyaya verilecek en güzel cevaptır. " sözleriyle konuşmasına başladı.
 
Konuşmasının devamında "Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir." dedi.
 
Türkiye'deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:
"Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz."Dr. Fatih Erbakan “Burada Gelecek Var” diyerek Türkiye’nin ve Dünyanın dört bir yanına “Umut” aşılayan tüm değerli teşkilat mensuplarına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyeliğine Seçilen İsmail Yavuz Kimdir ?

1951 Şanlıurfa doğumlu. 1984 -1997 yılları arasında Refah partisinde Şanlıurfa İl ve İlçe yönetimleri görevlerinde bulundu. 1994 -2004 yılları Şanlıurfa Belediye meclis üyeliği yaptı. 4 yıl boyunca Şanlıurfa Belediyesinde İmar Komisyon Başkanlığı yaptı. İl Takdir komisyon üyeliği yaptı.6 yıl Erbakan vakfı Şanlıurfa il Başkanlığı görevini yürüttü.

Yeniden Refah Partisi kurucular kurulu üyesi olup şuan Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli 8 çocuk babasıdır.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum