Şanlıurfa’da Anne Sütü ve Bebek Emzirme Eğitimi

Şanlıurfa’da Anne Sütü ve Bebek Emzirme Eğitimi

Ecz. Gürkan Billurcu Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Yasemin Eroğlu Şanlıurfalı kadınlara Anne Sütü ve Doğru Emzirme Teknikleri eğitimi verildi.

06 Şubat 2019 - 11:48

Şanlıurfa Kent Konseyi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesi ile İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğinde yürütülen ortak proje kapsamında kadınlara "Anne Sütü ve Doğru Emzirme Teknikleri " eğitimi verildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesine bağlı TOKİ Kadın Kültür Merkezinde uygulanan "Anne sütü ve doğru emzirme teknikleri " seminerini Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜL Şubesinden Yasemin Eroğlu sundu.

Bebek emzirme esnasında meydana gelebilecek boğulmaların yaşanmaması için teknikleri anlatan gönüllü eğitimcilerimiz anne sütünün önemine değindi.  Katılımcı annelere seminerin sonunda, konu ile ilgili kitapçığı ile 6 aylıktan itibaren bebek beslenmesi ve ek gıdalar ile ilgili magnetli tarifler dağıtıldı.

Kentte yaşanan bebek emzirme sorunlarıyla ilgili olarak anneleri bilgilendirici eğitimlerini sürdüreceklerini belirten Şanlıurfa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Ecz. Gürkan Billurcu, Sağlık Okuryazarlığı kapsamındaki bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi ve sözü eğitimcilere bırakarak salondan ayrıldı. Halk Sağlığı Hizmetleri başkanlığından Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Yasemin Eroğlu; anne sütü ve doğru emzirme teknikleri eğitimlerini verdiler, belli periyotlarla farklı bölgelerdeki annelere  de bilgilendirici seminerlerimiz devam edecektir" dediler.

2019/02/2019-02-06-11-52-13.jpg
2019/02/2019-02-06-11-52-13_1.jpg
2019/02/2019-02-06-11-52-14.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı