casino siteleri
>
Ahmet Alpay

Ahmet Alpay

Yerli ve Şanlı Otomobil

18 Kasım 2017 - 17:25

Yerli Şanlı Otomobil için Çok mu geç kaldık. Rahmetli ERBAKAN HOCA'YA SELAM VE DUA İle Gümüş Motor anısına yerli otomobil için geç kalmadık fakat süratle gelişen bir pazar anlayışı acımasız kurtların ve leş yiyici kuşların pazarına ilk adımı attık. Aslında bu ilk değildi havalimanı projesi ile uykuları kaçırmış yerli silah üretimi ile büsbütün sabahçı kahvesine döndürmüştük Avrupa’yı yerli otomobilin fosil yakıtlar mı yoksa elektrikle mi üretileceği tartışmaları bir kenara dünya alternatif enerji üretimine hızla geçiş yaparken ulusumuz Elektrik üretimi ve elektrik ile çalışan yerli ve milli unsurların etkisi göz önünde bulundurularak arge yapılması iç pazarın aynı zamanda dış açılıma hazır üretim anlayışı ile üretim yapılması araç kapasitelerinin ölçülerek aynı oranda elektrik dolum tesislerinin hazır hale getirilmesi çok önemlidir. iç pazar önemini kavrayan arge birimleri aynı zamanda Avrupa ülkelerinde yaşayan birinci ve ikinci hatta üçüncü kuşakların ihtiyaçları doğrultusunda araç üretimi yapması en tabi doğal stratejik güzergah olmalıdır.

Yerli uçak, otomobil, silah üretimi TÜRKİYE’NİN ihtiyacı olan yerli beyinler amacı doğrultusunda araştıran yerli unsurlar milli gençlik yapısını heyecanlandıran yenilikler değil  ulusumuzun canlanması özüne dönmesi şuan uzay bilimleri ve uzay araçları hakkında araştırma yapan kuruluşlar ilk uyduyu yakın tarihte yörüngeye fırlatmamış mıydı unutuldu mu yoksa çok değil bu gelişmeler 20 yıl öncesinde hayaldi. Tıpkı ERBAKAN Hocaya hayalci diyenler gümüş motoru pancar motor adı ile anarak basitleştirmişti. Sonrada yabancı firmalara karşı zarar ettirilerek piyasadan silinmişti unutma unutturma.

Sözüm ona kendilerini bu ülkenin gerçek sahipleri gören grup yerli otoya,3.hava limanına, yerli insansız hava araçlarına yerli olan ne varsa bu genelde usule aykırılığı bahane edip karşı çıkmış ve kendine taraftar bulmuştu yangına su dökmek akıllarına  gelmedi  mi acaba geldi ama küfür milleti yine iş başındaydı ve her zamanda olacaklar bizler yerli Şanlı otomobilimizi yapacağız ve uluslar arası pazarda en iyi yeri alacağız. İnşallah Yerli Otomobil fabrikası nerede yapılsın konusu ise Şanlıurfa'da ''Şanlı" otomobil gençlerin ve genç nüfusunun yüksek olduğu yere yapılması gerekiyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum